Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Zakup roweru – na co zwrócić uwagę? Cz.I

Wiosna w natarciu, a w raz z nim długo oczekiwane rozpoczęcie sezonu rowerowego. I choć zima w tym roku była dla nas wyjątkowo łaskawa, to ścieżki rowerowe zatłoczą się na dobre dopiero za kilka tygodni – kiedy temperatura nieco podskoczy, a jazda będzie prawdziwą przyjemnością. Chociaż my twardo obstawiamy, że jazda na rowerze to sama frajda niezależnie od pogody 🙂

Początek sezonu to także moment, w którym niezdecydowani kupują pierwsze rowery, a ci bardziej zaawansowani wymieniają dotychczasowy sprzęt na nowy. Dlatego jeśli należycie do którejś z tych dwóch grup lub po prostu przymierzacie się do kupna pierwszego roweru – ten wpis jest właśnie dla Was. Podpowiemy jak kupić dobry, idealnie dopasowany do Waszych potrzeb sprzęt, który posłuży Wam przez lata i za który nie będziecie musieli płacić milionów!

Rower nowy czy używany? Oto jest pytanie!

To jedno z podstawowych pytań, które przewijają się w komentarzach na forach i blogach poświęconych tematyce roweru. I nic dziwnego, bowiem kupno używanego roweru wydaje się (przynajmniej na początku) całkiem uzasadnione, zwłaszcza pod kątem finansowym. Sprzedawane obecnie w salonach rowery najczęściej występują w wersji „gołej”, do której należy dopasować potrzebny sprzęt taki jak np. nóżka, dodatkowe oświetlenie lub bagażnik. Tymczasem większość rowerów dostępnych na serwisach aukcyjnych najczęściej jest już nie wyposażona. Jednak to, co na pierwszy rzut oka wydaje się być opłacalne, w rzeczywistości wcale nie musi takie być. Brak osprzętu w rowerach z salonu ma bowiem swoje uzasadnienie – dzięki temu rower możesz doposażyć w dedykowany osprzęt zgodnie ze swoimi potrzebami. Kolejna rzecz to gwarancja – nowe rowery z salonów czy w sklepach internetowych posiadają gwarancję producenta, a początek marca i kwietnia to czas, gdy możesz je upolować w naprawdę okazyjnych cenach. Dzięki temu możesz mieć całkiem nowy rower, w cenie używanego, a przy tym zyskasz pewność, że nie będziesz musiał wymieniać zużytych części i w razie jakiejkolwiek usterki – nie będziesz musiał płacić za serwis.

Typ roweru, czyli gdzie zamierzasz jeździć

Rozważania na temat zakupu roweru najlepiej zacząć od określenia do czego właściwie rower ma Ci służyć. Jeśli potrzebujesz jednośladu wyłącznie do przemieszczania się z punktu A do punktu B w mieście, wybierz rower miejski, który nie tylko umożliwi Ci komfortową jazdę, ale przy okazji powala designem. Jeśli jednak szukasz bardziej wszechstronnego modelu, który powiezie Cię zarówno po asfalcie, jak i po bezdrożach – warto wybrać rower, który dobrze sprawdzi się w zróżnicowanym terenie. Jednymi z najbardziej uniwersalnych modeli są rowery crossowe i trekkingowe. Te modele stanowią swoistą bazę do dalszej modyfikacji, pozwalają na wymianę lub dołożenie potrzebnych części i zasadniczo pozwolą Ci całkiem niewielkim kosztem zdefiniować swój styl jazdy.

rower

lukaszb • 11 marca 2020


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *