Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Rower miejski – na czym polega jego wyjątkowość?

Rower miejski to model, który święci triumfy na polskich ulicach – to wciąż jeden z najchętniej wybieranych jednośladów. Ich charakterystyczna budowa, wyjątkowa estetyka i ergonomiczny kształt sprawiają, że poruszanie się na nim to czysta przyjemność – ten typ roweru nastawiony jest bowiem przede wszystkim na rekreacyjną jazdę. Również charakterystyczna budowa roweru, wymuszająca wyprostowaną pozycję zaprojektowana została po to, by zapewnić jeżdżącemu maksymalnie komfortowe warunki jazdy.

Za kształt roweru miejskiego w głównej mierze odpowiada specjalnie wyprofilowana rama, której kształt został zaprojektowany tak, by jadący na rowerze znajdował się maksymalnie blisko kierownicy. W przeciwieństwie do typowych rowerów crossowych i górskich, podczas jazdy na rowerze miejskim nie jesteśmy pochyleni – dzięki temu odcinek lędźwiowy i krzyżowy kręgosłupa jest nie podlega przeciążeniom. Z tego względu rowery miejskie są szczególnie polecane wszystkim tym, którzy borykają się z problemami z kręgosłupem uniemożliwiającymi poruszanie się na innych typach rowerów.

Obniżona i wyprofilowana rama ma także dodatkowy atut, który doceniają zarówno kobiety, jak i mężczyźni – taka konstrukcja sprawia bowiem, że znacznie łatwiej wsiąść na rower i to bez zadzierana nogi do góry. To szczególnie istotne zwłaszcza dla osób, które wykorzystują rower jako środek transportu np. do pracy. Istotnym elementem roweru miejskiego jest także charakterystyczna, szeroka i wygięta kierownica. Umieszczona wyżej, niż w rowerach crossowych i górskich, wspiera przyjmowanie ergonomicznej pozycji poprzez wymuszenie na jadącym ułożenia dłoni równolegle do ramy roweru.

Rower miejski, jak sama nazwa wskazuje ma służyć głównie do poruszania się po mieście i jego okolicach. Ze względu na to, powinien być niezawodny i bezawaryjny, dlatego większość modeli wyposażona jest w biegi wbudowane są w piaście. Szczelne zamknięcie całego mechanizmu w paście zabezpiecza go przed brudem, kurzem lub przypadkowym uszkodzeniem lub zerwaniem elementów napędu. W większości rowery miejskie wyposażone są w trzy biegi, które doskonale sprawdzają się w codziennej jeździe po mieście i poza nim. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w 5 lub 7 biegów, co pozwala na komfortowe pokonywanie bardziej wymagającego terenu.  

rower miejski

lukaszb • 4 maja 2020


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *