Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Rower górski, crossowy czy trekkingowy – na czym właściwie polega różnica i który wybrać cz.II

Przed Wami kolejna część tekstu o 3 najpopularniejszych typach roweru. Kupując rower nierzadko wybór rozstrzyga się właśnie między nimi, warto zatem wiedzieć czym tak naprawdę się między sobą różnią i dla kogo są przeznaczone. W poprzednim wpisie, który znajdziecie TUTAJ opisaliśmy kilka najważniejszych rzeczy, jakie warto wiedzieć  o rowerach trekkingowych – jednych z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zarówno przez osoby, które zjeździły  rowerem kawał świata, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. Teraz czas na kolejny evergreen, który prze wiele lat był niekwestionowanym faworytem polskich cyklistów.

Rower górski

Poczciwy góral to klasyk, który przez wiele lat nie miał sobie równych. Posiadanie górala było marzeniem niemal każdego, a każdy kto mógł sobie na niego pozwolić z miejsca stawał się królem dzielnicy. Nic więc dziwnego, że to właśnie górale przez długi czas były najchętniej wybieranymi modelami i występują w największej liczbie wariantów.

Czas na konkrety – rowery górskie charakteryzują się przede wszystkim stosunkowo szerokimi oponami, które doskonale amortyzują wszelkie nierówności na drodze, takie jak korzenie, kamienie czy nierówne chodniki. Rowery górskie dopuszczają także sporą modyfikacje w tym zakresie, bowiem ich konstrukcja pozwala na zmianę opon na węższe – jeśli zajdzie taka potrzeba. Poszczególne modele górali różnią się także między sobą pod względem geometrii, co umożliwia dobranie takiego modelu, który umożliwia najbardziej ergonomiczną pozycję. W zależności od tego, czy jadąc wolisz być bardziej pochylony, czy zależy Ci na jak najlepszej pozycji dla kręgosłupa – szeroki wybór pozwoli Ci na dobranie najlepszej dla siebie opcji.

Rowery górskie mają także kilka wielkości koła np. 26″, 27,5″ czy 29 cali co pozwala na dopasowanie ich do niemal każdego wzrostu. Również rodzaj zawieszenia daje spore pole manewru – niektóre modele górali to hardtaile wyposażone w jeden amortyzator, inne posiadają pełne zawieszenie. Charakterystyczną dla rowerów górskich cechą jest także ich „solidny” wygląd, który idzie w parze z równie solidnym wykonaniem. To rower przeznaczony do jazdy terenowej, dlatego wszystkie jego elementy są skonstruowane tak, by czynić jazdę maksymalnie komfortową.

rower górskirower krossrower trekkingowy

lukaszb • 19 czerwca 2020


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *