Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Nowoczesny rower górski – na co zwracać uwagę, by nie przesadzić w żadną stronę?

Od czasu kiedy pierwsze górale zaczęły wypierać poczciwe Wigry, Jubilaty i inne składaki, rynek rowerowy przeszedł prawdziwą rewolucję. Widać to chociażby w ofercie sklepów z rowerami – liczba modeli, konfiguracji, dodatkowego osprzętu i przede wszystkim ogromny rozstrzał cenowy – wszystko to naprawdę może przyprawić o ból głowy. Niemniej, istnieje kilka uniwersalnych funkcji, w które powinien być wyposażony nowoczesny rower górski ze średniej półki – taki, za który nie zapłacisz milionów, a który posłuży Ci przez długie lata i pozwoli przejechać niejedną zróżnicowaną trasę. Poniżej przedstawiamy kilka najwazniejszych rowerowych elementów wyposażenia – koniecznie sprawdź, czy Twój wymarzony rower je posiada!

Rzeczami, na które na początku zwracamy największą uwagę podczas wyboru roweru górskiego jest jego wygląd, ilość przełożeń oraz odpowiednie dopasowanie rozmiary ramy do wzrostu. Tymczasem warto także sprawdzić, czy rower wyposażony jest w elementy, które poprawiają komfort jazdy oraz bezpieczeństwo, bowiem to od nich przede wszystkim zależy to, jak faktycznie będzie nam się jeździło na jednośladzie. Podstawową kwestią są hamulce – niegdyś większość modeli było wyposażonych w proste V-breaki, które były stosunkowo łatwe w naprawie podczas nieprzewidzianej awarii w środku lasu, jednak ich skuteczność i trwałość nierzadko pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie większość producentów markowych rowerów, w tym modeli marki Kross wyposaża swoje rowery w hamulce tarczowe, które pozwalają szybciej i skuteczniej zahamować, niż wspomniane już hamulce typu v-breake. Sprawdzą się także podczas bardziej dynamicznej jazdy, niż tylko rekreacyjna przejażdżka z punktu A do punktu B. Kolejną kwestią jest amortyzacja – tańsze modele bywają wyposażone w sprężynę, która ma imitować amortyzator, jednak ma z nim niewiele wspólnego. Tymczasem amortyzator, który nie będzie spełniał swojej funkcji jedynie niepotrzebnie obciąży rower, bez wymiernych korzyści. Istotnym aspektem jest waga roweru, która niezmiennie łączy się z wykorzystanymi do jego produkcji surowcami. I chociaż ramy wykonane z carbonu są znacznie lżejsze, to jednak do amatorskiej i rekreacyjnej jazdy w  zupełności wystarczą modele wykonane z ze stopu aluminium.

Warto także pamiętać, że o ile nie jeździsz wyczynowo i nie pokonujesz dziennie stu kilometrów, nie musisz wcale inwestować w rower wyposażony w najnowocześniejsze i najwyższej klasy osprzęt. Rower dobrej jakości, np. marki Kross to koszt, który waha się w zależności od modelu od 2 do 6 tysięcy, a użyte do jego produkcji komponenty są naprawdę świetnej jakości. Jednocześnie tego typu rower doskonale sprawdzi się podczas jazdy na zróżnicowanych trasach, będzie niezawodny i stosunkowo lekki, a do tego tańszy w eksploatacji i podczas ewentualnych napraw.

rower górski

lukaszb • 29 lipca 2020


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *