Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

1

Kross 2012

W kolekcji Kross 2012 wprowadzonych zostało wiele zmian. Poniżej opis wybranych.

Kross 2012 – rowery górskie (MTB)

Poniżej prezentujemy nowe modele Krossa z grupy MTB. W kolekcji 2012 Kross przygotował rowery z podziałem na następujące grupy: MTB Full Suspension , MTB XC , MTB 29er, MTB, seria dla kobiet MTB Femi Line oraz 3 modele do driftu.

Full Suspension.

Najważniejszymi nowościami polskiego producenta rowerów Kross na ten rok są jednoślady z serii Earth – zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, wyposażone w system pełnego zawieszenia, oparty na technologii RVS, opracowanej przez projektantów firmy Kross. RVS – Revo Virtual Suspension – dzięki odpowiednio dobranym długościom i kątom nachylenia łączników działa niezależnie od napędu oraz posiada optymalne anty-sprężanie. W wyniku tego zawieszenie nie zapada się gdy naciskamy na pedały, a cały rower bardzo dobrze przyspiesza. Jednocześnie zawieszenie pozostaje bardzo czułe i reaguje na każdą, nawet najmniejszą nierówność terenu, gwarantując bardzo dobrą przyczepność. Efekt ten został uzyskany także dzięki specjalnie opracowanej charakterystyce ugięcia.

Zastosowanie RVS przynosi rowerzyście szereg korzyści – dzięki nowej technologii Kross może on osiągnąć maksymalną efektywność pedałowania, a odizolowanie zawieszenia od napędu ogranicza efekt „bujania” i umożliwia płynniejsze pochłanianie nierówności. Seria Earth idealnie nadaje się na maratony czy wyścigi wieloetapowe.

Rowery z serii Earth to doskonałe maszyny dla sportowców – gwarantują świetną przyczepność, komfort i bezpieczeństwo podczas wielogodzinnych wyścigów. Zastosowano w nich konstrukcję z zawieszeniem RVS o skoku 4” (wykonaną ze stopu Aluminium Super Lite), amortyzatory najwyższej jakości (Rock Shox Recon Gold RL Solo Air w modelu Earth 1.0 oraz Rock Shox Reba RTL Dual Air w modelu Earth 2.0) ze zdalną blokadą skoku, doskonałe hamulce (Shimano SLX lub XT), 30 biegów oraz superlekkie opony Rocket Ron EVO 26” x 2.1” zapewniające pewne prowadzenie w każdych warunkach.

Seria Earth dostępna jest w wersjach:

Kross Earth 2.0 cena 9999

oraz Earth 1.0 cena 7999

 

Seria MTB XC – na maratony.

Seria rowerów wyczynowych stworzonych do jazdy w wymagającym terenie. Rowery należące do tej grupy przeznaczone są dla ambitnych zawodników chcących startować w zawodach cross country i maratonach. W najwyższych modelach zastosowano ramy karbonowe, do których budowy użyto specjalnie układanych włókien węglowych, w celu zmniejszenia masy przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i sztywności bocznej. Ramę z materiału Carbon posiadają modele: Level A+, level A10 oraz A9. Modele A8 oraz A7 posiadają ramy wykonane w technologi Aluminium Super Lite. Stop ten dzięki obróbce termicznej odznacza się wysoką sztywnością i wytrzymałością na przeciążenia będąc przy tym niesłychanie lekką. Dla efektywności, w miejscach najmniej narażonych na działanie sił jest dodatkowo potrójnie cieniowany, a w miejscach newralgicznych wzmocniony. We wszystkich modelach z tej serii Kross zastosował tylko sprawdzone amortyzatory najlepszych producentów. Widelce te zapewniające wysokiej jakości amortyzację w każdych warunkach oraz charakteryzują się płynną i bezawaryjną. Poniżej ceny wszystkich modeli z serii MTB XC:

Level A2 – 1599 zł             Level A3 – 1999 zł

Level A4 – 2199 zł             Level A5 – 2399 zł

Level A6 – 2699 zł             Level A7 – 3499 zł

Level A8 – 3999 zł             Level A9 – 4999 zł

Level A10 – 9999 zł           Level A+ – 17 999 zł.

Niezależnie od tego czy wybierzesz topowy model Level A+ czy bardziej ekonomiczną wersję, Kross zapewnia pełną kontrolę nad rowerem w każdych warunkach i udowodni, że możesz na nim polegać.Wysokiej klasy osprzęt zapewnia niezawodność i efektywność , a przemyślana geometria roweru gwarantuje niezawodne i efektywne użytkowanie.

MTB 29 er – większe znaczy lepsze ?

W ostatni latach rowery górskie na kołach o wielkości 29 cali zdobywają coraz więcej zwolenników. Kilka argumentów przemawiających za rozmiarem 29: łatwiejsze i pewniejsze pokonywanie terenu, rower jest dużo stabilniejszy, lepsza przyczepność. Łatwiej także utrzymać osiągniętą prędkość. Wygodniej będzie także wysokim cyklistą – rama i osprzęt są dopasowane do większych rozmiarów kół. W tej kategorii Kross wyprodukował dwa modele: Level B6 – cena 3299 oraz Level B3 – 2399 zł.

Dużą zaletą tych modeli jest zdecydowanie lepsza trakcja dzięki większej powierzchni styku opony z podłożem i mniejszy kąt natarcia na wszelkiego rodzaju przeszkody, który ułatwia pokonywanie ciężkiego terenu amortyzując o wiele więcej niż w przypadku kół 26 cali. W rowerach tych zastosowano m.in. ramy Aluminium Super Lite, hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano oraz amortyzatory ze zdalną blokadą skoku. Dodatkowo zastosowano wzmocnione obręcze kół.

Seria MTB – uniwersalne rowery o zacięciu sportowym. Najbardziej popularne w segmencie – modele Kross Hexagon . Ich naturalnym środowiskiem jest lekki teren, w szczególności szutrowe drogi. Starannie dobrane komponenty stanowią kompromis pomiędzy dobrą jakością a ceną.


Wyróżniki tej serii:

Tylna przerzutka – wysokiej jakości przerzutki Shimano gwarantują niezawodność, precyzję pracy i niską wagę.

Opony – najwyższej jakości opony zapewniają super przyczepność i długotrwałe użytkowanie.

Widelec – Kross stosuje w swoich rowerach tylko sprawdzone amortyzatory najlepszych producentów – Rock Shox, Magura, Sun Tour. Widelce te zapewniające wysokiej jakości amortyzację w każdych warunkach oraz charakteryzują się płynną i bezawaryjną pracą.

Producent nie zapomniał również o kobietach z myślą o których stworzona została seria Femi Line. Geometria damskiego roweru różni się od rowerów dla mężczyzn: kobiety potrzebują krótszej ramy dzięki czemu jazda na takim sprzęcie będzie wygodniejsza i efektywniejsza. KROSS dodaje do tego wyjątkowy design pozwolający wyróżnić się z tłumu pospolitych „górali” a dobrej klasy osprzęt Shimano sprawiaja, że jest to doskonały rower do ambitnej jazdy nawet na trasach w lekkim terenie. KROSS Femi Line to rowery dla pań nie bojących się wyzwań.

 

Comments

  1. admin 25 listopada 2011 - 11:52 am

    Mamy na miejscu już w sklepie przy ul Niekłańskiej 41 większość modeli kross 2012.
    Fajne rowery, zapraszamy do testów.

Comments are closed.