Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Rowery szosowe

Rowery szosowe – wybór dla profesjonalistów i amatorów

Rowery szosoweDla kogo przeznaczone są rowery szosowe? Trzeba przyznać, że są to pojazdy o dość niewielkiej uniwersalności. Są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku szybkiej jazdy po utwardzonej nawierzchni. Niestety bardzo kiepsko radzą sobie podczas np. eksplorowania leśnych ścieżek.

Skąd popularność szosówek?

Kolarstwo szosowe to dyscyplina sportowa, która cieszy się ogromną popularnością. Wielkie pętle takie jak Tour de France czy Giro d’Italia wzbudzają ogromne zainteresowanie i dostarczają doskonałych emocji przez niemal cały sezon. To samo można powiedzieć o rodzimym Tour de Pologne czy też mniejszych, organizowanych lokalnie wyścigach.

Kolarze w tych dyscyplinach zawsze wyposażeni są w najlepsze rowery szosowe. Czym charakteryzują się te pojazdy? Budową mającą na celu zapewnienie jak najlepszej przyczepności, właściwości aerodynamicznych oraz precyzji sterowania.

Maksymalna lekkość takich konstrukcji jest uzyskiwana poprzez stosowanie lekkich stopów – np. aluminium lub też karbonu. Ma na to wpływ także ograniczenie zbędnych elementów, takich jak bagażnik rowerowy. Uzyskiwanie jak największej sztywności bocznej wpływa na efektywność energetyczną – a zatem jak najlepszy transfer mocy z nóg rowerzysty do układu napędowego.

Dlaczego warto wybrać rowery szosowe marki Kross?

Rowery szosowe Kross obejmują propozycje przystosowane do różnych budżetów. Z jednej strony w ofercie producenta można znaleźć pojazdy, których cena oscyluje w okolicach dwudziestu tysięcy złotych, jak również modele przeznaczone dla amatorów, dostępne w znacznie bardziej rozsądnych cenach.

Tak duże różnice w cenie wiążą się z wieloma czynnikami. Będą to zarówno stosowane materiały (lżejszy carbon jest znacznie droższy niż aluminium), jakość zastosowanego osprzętu (najlepsze rozwiązania marek Shimano czy Sram) a także różnice w samym projekcie ramy. Wiele z tych elementów zostanie docenionych przede wszystkim w profesjonalnym zastosowaniu. W przypadku stawiania pierwszych kroków w kolarstwie szosowym – zdecydowanie lepiej będzie zdecydować się na rozwiązanie z niższej półki cenowej.

Rowery szosowe to świetna propozycja dla osób lubiących osiągać duże prędkości na twardych nawierzchniach. Szeroka oferta marki Kross sprawi, że nie będzie problemu ze znalezieniem modelu na każdą kieszeń.

Bartosz N. • 25 maja 2017


Previous Post

Next Post