Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Kross dobór ramy

Rowery Kross – dobór ramy. Kilka ważnych porad

Kross dobór ramyJeżeli ktoś zastanawia się nad dobrym rowerem, zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie marki Kross. Dobór ramy jest niezwykle ważny podczas wybierania dwukołowca, jednak jak się z tym uporać podczas kupowania online?

Rowery Kross – dobór ramy w sklepie stacjonarnym

W przypadku kupowania roweru w sklepie stacjonarnym, kwestia przymierzenia się do niego nie wiąże się z żadnymi problemami. W wielu punktach sprzedaży możliwe jest nawet testowe wypróbowanie roweru (przynajmniej na jego terenie). Jednak doskonale wiadomo, że ceny w sklepach internetowych są często znacznie bardziej atrakcyjne. W związku z tym, podczas zamawiania roweru online, trzeba będzie wykonać kilka istotnych pomiarów.

Wysokość krocza i wzrost

Kupując rowery marki Kross, dobór ramy nie powinien stanowić dużego problemu. Jeżeli zastosujemy się do instrukcji podawanych przez tego producenta, możemy liczyć na jak najlepsze dopasowanie rozmiaru roweru do swojej sylwetki.

Aby wiedzieć, jakiego dwukołowca potrzebujemy, należy stanąć przy ścianie i zmierzyć odległość pomiędzy podłożem a kroczem. Następnie należy pomnożyć wynik przez współczynnik podawany przez producenta. W przypadku rowerów górskich będzie to 0,57, przy trekkingowym 0,63, a 0,66 przy szosówce. Wynik mnożenia należy następnie podzielić przez 2,54, aby uzyskać wynik w calach. Po tych działaniach otrzymujemy rozmiar ramy, który będzie najbardziej optymalny.

Na stronie Kross znaleźć można także dokładną tabelę, pozwalającą na precyzyjne dopasowanie rozmiaru ramy do swojego wzrostu oraz wysokości krocza.

Styl jazdy ma znaczenie

Oczywiście wybierając rower Kross, dobór ramy powinien uwzględnić także preferowany styl jazdy na rowerze. W przypadku, gdy ktoś lubi zajmować wysoką pozycję, warto zdecydować się na nieco większą ramę, niż wychodziłoby to z obliczeń. Natomiast w przypadku bardziej ekstremalnej jazdy, najrozsądniej będzie zdecydować się na jednoślady o nieco mniejszej ramie.

Oferta rowerów Kross jest bardzo szeroka, w związku z czym nie powinno być problemu ze znalezieniem jednośladu idealnie dostosowanego do anatomii kolarza. Warto zapoznać się także z rozmaitym wyborem damek, które zostały zaprojektowane w ten sposób, aby umożliwić kobietom jak najwygodniejszą jazdę.

Bartosz N. • 28 lipca 2017


Previous Post

Next Post