Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Rower biegowy

Rower biegowy – idealne rozwiązanie dla malucha

Rower biegowyRower biegowy przeznaczony jest dla najmłodszych użytkowników – i pozwala w szybki sposób nauczyć się koordynacji ruchów oraz utrzymywania równowagi. Konstrukcje tego typu wykonywane są najczęściej z drewna lub też aluminium. Czy warto zdecydować się na taki rowerek? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Rower biegowy – konstrukcja

Dlaczego rower biegowy cieszy się tak duża popularnością jako prezent dla najmłodszych? Przede wszystkim ze względu na to, że jest w stanie zapewnić dzieciom dużo zabawy, a przy tym pozwoli na rozwój podstawowych umiejętności związanych z równowagą. Taki jednoślad łączy w sobie cechy rowerka z hulajnogą. Dziecko nie pedałuje na nim, a jedynie siada na siodełku, opiera się o kierownicę oraz napędza pojazd poprzez odpychanie nóg od ziemi.

W związku z brakiem pedałów, nie ma tutaj żadnych systemów przełożeń. Takie rowerki najczęściej nie posiadają także hamulców – rower zatrzymuje się poprzez zaprzestanie biegania. W przypadku lepszych modeli można spotkać V-brake’i umieszczane na tylnych kołach.

Rowery biegowe charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz wagą. Dzięki temu ich przewożenie w samochodzie z nawet ograniczoną przestrzenią bagażową nie powinno sprawiać najmniejszych problemów. Warto zwrócić uwagę, że tego typu rowery – dzięki niezwykle prostej konstrukcji – są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Z roweru biegowego na pełnoprawny jednoślad

Kiedy dziecko stanie się za duże na rower biegowy, warto przyjrzeć się ofercie marki Kross, gdzie znajdziemy wiele propozycji jednośladów dla najmłodszych. Modele takie jak Tom czy Maya będą świetnym rozwiązaniem dla kilkulatków. Zdecydowanie warto rozwijać u dzieci miłość do kolarstwa już od najmłodszych lat, a porządnie wykonane rowery przyczynią się zarówno do większej wygody, jak i bezpieczeństwa podczas jazdy (poprzez np. solidne wykonanie czy też mocne hamulce).

Trzeba przy tym pamiętać o tym, że zarówno podczas korzystania z biegowych, jak i standardowych rowerów, należy zaopatrzyć dziecko w kaski i ochraniacze, chroniące przed stłuczeniami i obtarciami podczas stawiania pierwszych kroków w świecie kolarstwa.

Bartosz N. • 16 maja 2017


Previous Post

Next Post