Kross Warszawa

PORADY I SKLEP Z ROWERAMI MARKI KROSS W WARSZAWIE

Kolarzówka Kross

Kolarzówka Kross – czy warto wybrać właśnie ją?

Kolarzówka KrossKolarzówka Kross to bez wątpienia obiekt westchnień niejednego entuzjasty rowerów szosowych. Czym wyróżnia się ten jednoślad? Jakie rodzaje rowerów szosowych możemy znaleźć w ofercie marki Kross?

Kolarzówka Kross – dla amatorów dystansów i prędkości

Dla osób, które lubią osiągać wysokie prędkości podczas jazdy na rowerze, najlepszym rozwiązaniem będzie solidnie wykonana kolarzówka. Kross ma w swojej ofercie kilkanaście modeli takich jednośladów. Różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi modelami są naprawdę duże. Za topową szosówkę Vento 9.0 trzeba zapłacić 10 razy więcej niż za Pulso 1 – czyli jeden z najtańszych modeli. Skąd tak duże różnice w cenie?

Kolarstwo szosowe to bardzo wymagająca dyscyplina – wystarczy przyjrzeć się najpopularniejszym wyścigom takim jak Tour de France, Giro d’Italia czy rodzime Tour de Pologne. W tej dyscyplinie chodzi przede wszystkim o wytrzymałość – zawodnik musi pokonywać bardzo duże dystanse oraz spore podjazdy.

Rowery szosowe muszą zapewniać jak najlepsze prowadzenie – tak, aby podczas szybkich zjazdów mieć pełną kontrole nad kierownicą. Silne hamulce są absolutnie obowiązkowym elementem w tego typu konstrukcjach.

Skąd tak duże różnice w cenach kolarzówek?

W celu uzyskania jak najmniejszej wagi, w topowych rowerach stosuje się ramę wykonaną z carbonu. W tańszych seriach z tego materiału wykonany jest jedynie widelec.

Kolejna różnica odnosi się do kwestii rodzaju hamulców. W rowerach przeznaczonych dla profesjonalistów stosuje się wyjątkowo silne i precyzyjne hamulce tarczowe. W jednośladach z niższej półki cenowej montowane są przede wszystkim rozwiązania typu V-Brake.

Topowe rowery wykorzystują także różnego rodzaju innowacje mające na celu zapewnienie jak najlepszych właściwości aerodynamicznych oraz zwiększenie efektywności angażowanej siły. Uzyskuje się to m.in. poprzez redukcję elementów potrzebnych do montażu hamulca, unikalnych systemów łożysk czy specjalny kształt ramy.

Kolarzówka Kross to rower przede wszystkim do sportowej jazdy. Jeżeli ktoś poważnie podchodzi do tej dyscypliny – z pewnością doceni innowacje stosowane w topowych modelach. Jeżeli natomiast dopiero rozpoczynamy przygodę z kolarstwem szosowym – rozsądniej będzie zdecydować się na produkty z niższego przedziału cenowego. Na szczęście marka Kross posiada ofertę rowerów na każdą kieszeń.

Bartosz N. • 27 czerwca 2017


Previous Post

Next Post